DSpace logo
Please use this identifier to cite or link to this item: http://lib.osau.edu.ua/jspui/handle/123456789/2966
Title: Вплив суспензії хлорели та вихід кореневласних саджанців ліщини деревовидної із закритою кореневою системою в умовах Вінницької області: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня «Магістр»
Authors: Драпалюк І. В.
Keywords: суспензія хлорели, кореневласні саджанці, ліщина деревовидна, закрита коренева система, Вінницька область
Issue Date: 2021
Publisher: Одеський державний аграрний університет
Citation: Драпалюк І. В. Вплив суспензії хлорели та вихід кореневласних саджанців ліщини деревовидної із закритою кореневою системою в умовах Вінницької області: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня «Магістр». Спец. 203 «Садівництво та виноградарство» / І. В. Драпалюк // Керівник: к. с-г. н., доц. Петренко С.О. / ОДАУ. – Одеса, 2021. – 61 с.
Abstract: У нашій країні вже складно когось здивувати сортовою ліщиною (фундуком). Багато сортів легально і не дуже привезено в Україну. Кожен сорт по-своєму гарний, у кожного є свої позитивні характеристики і недоліки. Але можна сказати точно, що кожен конкретний сорт ще більше покращує свої якості, якщо його прищеплюють на деревовидну ліщину. Деревовидна ліщина, Ведмежий горіх, Ведмежа ліщина, Турецька ліщина це все назви одного виду Corylus colurna, сімейства Березові (Betulaceae). В Україні вирощують близько 50 плодових культур, але в промислових садах переважають яблуня, груша, слива, вишня, черешня абрикос, персик, суниці, малина, смородина, аґрус, горіх грецький. Такі культури як вишня і калина є традиційними українськими - їх вирощують майже в усіх присадибних садибних селянських садах, інші ( актинідія, лимонник, кизил, аронія, буяхи, барбарис) – здебільшого в ботанічних та садах науково-дослідних інститутів, дослідних станціях, а ліщина, глід, ожина, чорниця поширені в лісових масивах. Плодові рослини культивують для одержання плодів, які споживають свіжими чи у вигляді продуктів їх переробки. Свіжі плоди яблуні, груші, сливи, вишні, черешні, абрикоси, персика, суниці, апельсина, мандарина та інших культур мають велике значення як десертні, фізіологічно необхідні продукти харчування, що воднораз запобігають захворюванням, використовуються як лікувальні засоби та для переробки, тоді як ряд порід (обліпиха, калина, аронія глід та ін.) мають, насамперед, лікувальне значення, а плоди айви, горіха грецького, фундука, мигдалю, маслини та інших культур в основному споживають у вигляді продуктів переробки.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/2966
Appears in Collections:Роботи на здобуття освітнього ступеня «Магістр»

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Drapalyk_svbh3.pdf2,1 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.