DSpace logo
Please use this identifier to cite or link to this item: http://lib.osau.edu.ua/jspui/handle/123456789/2495
Title: ШТАМ KLEBSIELLA PNEUMONIAE SP-15 ДЛЯ ВЕТЕРИНАРНОЇ ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ
Authors: Скрипка М.В., Панікар І.І., Мачуський О.В., Мачуська В.А., Саулін П.І.
Issue Date: 2017
Publisher: Державний департамент інтелектуальної власності
Citation: Штам Klebsiella pneumoniae SP-15 для ветеринарної лабораторної діагностики: Патент u 2017 07099 Україна, МПК (2017.01), C12N 1/00. 26.12.2017, Бюл.№ 24 / Скрипка М.В., Панікар І.І., Мачуський О.В., Мачуська В.А., Саулін П.І.
Abstract: Штам Klebsiella pneumoniae SP-15 має типові культурально-морфологічні та фізіолого-біохімічні властивості, депонований в Депозитарії Державного науково-контрольного інституту біотехнології і штамів мікроорганізмів під номером 670, який використовується під час рутинної роботи лабораторій ветеринарної медицини для перевірки якості поживних середовищ за ростовими властивостями, а також під час диференційної діагностики виділених ізолятів роду Klebsiella, родини Enterobacteriaceae.
Description: Корисна модель, що пропонується, належить до ветеринарії, а саме до лабораторної діагностики у ветеринарній медицині. Відповідно до системи стандартизації, при проведенні мікробіологічних досліджень в лабораторіях ветеринарної медицини та інших бактеріологічних лабораторіях, передбачено використання еталонних тест-штамів мікроорганізмів. Такі стандартні штами використовуються як для перевірки ростових властивостей поживних 5 середовищ, так і для використання як позитивні контролі під час диференційної діагностики. Klebsiella pneumoniae - типовий вид роду Klebsiella, що належить до родини Enterobacteriaceae. Бактерії широко розповсюджені в природі: в ґрунті, воді, на овочах, фруктах, в фекаліях людини та клінічному матеріалі. Також їх знаходять на шкірі та слизових оболонках людини та тварин. Широку розповсюдженість пов'язують з наявністю полісахаридної капсули. 10 Бактерія КІ. pneumoniae відома як збудник захворювань дихальних шляхів: пневмонія, ураження та атрофія слизової оболонки носа, трахеї, бронхів, гортані. А також можуть викликати захворювання суглобів, мозкових оболонок, хребта, очей, сечостатевих органів, кишково-шлункові захворювання, сепсис. Клебсієли - збудники внутрішньолікарняних захворювань, хвороб новонароджених. Також викликають мастити, септицемію та пневмонії у великої рогатої 15 худоби, свиней, коней та мавп. Зараження можливе як екзогенним, так і ендогенним шляхами. Найбільш часті шляхи передачі - харчовий, повітряно-крапельний та контактно-побутовий. Факторами передачі є харчові продукти (молочні, м'ясні), вода, повітря. Основними факторами вірулентності є К-антиген (капсульний антиген) та ендотоксин.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/2495
Appears in Collections:Скрипка Марина Вікторівна

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
122174-uapatents.com.pdf147,25 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.