�������@Mail.ru
DSpace About DSpace Software
 

Library ODAU >
ПРАЦІ ВЧЕНИХ ОДАУ >
Морозов Микола Георгійович >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/2620

Название: ХАРАКТЕРИСТИКА МІКРОФЛОРИ ОЧЕЙ У ТЕЛЯТ, ХВОРИХ НА КЕРАТОКОН’ЮНКТИВІТИ
Другие названия: Description of eye microflora of calfis ill with ceratoconjunctivitis.
Авторы: Морозов М.Г.
Morozov N.
Ключевые слова: мікрофлора очей, телята, керато-кон'юнктивіти
Issue Date: 1998
Издатель: Білоцерківський державний аграрний університет
Библиографическое описание: УДК 619:617.711 //.713 002 002.6:636.22 //.28 Морозов М. Г. Характеристика мікрофлори очей у телят, хворих на керато-кон'юнктивіти / М.Г. Морозов // Вісник Білоцерківського державного аграрного університету: зб. наук. пр. - Біла Церква, 1998. - Вип.5, Ч. 2. - С 184-186.
Аннотация: В сучасних умовах захворювання очей у тварин створюють велику проблему для скотарства, тому що можуть уражувати від 40 до90 відсотків поголів’я і завдають значних економічних збитків у господарствах(1;5;6). Захворювання очей мають складну етіологію, яка обумовлена за разними агентами та факторами неінфекційного походження. Поряд з добре вивченим інвазійним кератокон’юнктивітом за останні роки все частіше трапляються захворювання очей бактеріальної, рикетсіозної, хламідійної та вірусної етіології. Факторами незаразного характеру захворювання очей є недостача у організмі вітаміну А, перинасиченість повітря тваринницьких приміщень аміаком, сірководнем та ін. Серед вчених до цього часу немає єдиної думки відносно етіології масових кератокон’юнктивітів у великої рогатої худоби. У господарствах південних областей України ці захворювання мають широке розповсюдження, проте їх вивченням практично ніхто не займався. У спеціальній літературі є лише окремі повідомлення з цього питання (2). Тому метою наших досліджень було вивчити видовий склад мікрофлори кон’юнктивальної порожнини телят при масовому захворюванні їх на кератокон’юнктивіти. Дослідження проводилися у 1996-1997 рр. на телятах віком від 2 до 12 місяців у КСП «Нива» і КСП «Авангард» Овідіопольського району Одеської області.
15 sorts of microorganismes have been found by microbiological analisis of conjunctival caviti contents of 20 calfs ill with cheratoconjunctivitis, 3 sorts (Moraxella bovis, Staph.aureus, Dipl.pneumoniae ) have been defined as patogenic and the others a s relative patogenic. By examinations of smears there have been found inclusions tyrical for Rickettsia and Chlamidia in the epithelial cells of conjunctiv.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/2620
Appears in Collections:Морозов Микола Георгійович

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Характеристика_мiкрофлори_очей_у_телят,_хворих_на_кератокон'юнктивiти.pdf332,27 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback