�������@Mail.ru
DSpace About DSpace Software
 

Library ODAU >
ПРАЦІ ВЧЕНИХ ОДАУ >
Самуйлік Микола Миколайович >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/123456789/2455

Название: ПОЛІТИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ТА ЇЇ ГІБРИДНІ ДЕФОРМАЦІЇ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
Авторы: Самуйлік М. М.
Ключевые слова: політична відповідальність громадянського суспільства, гібридні деформації, олігархізація політичної еліти, політична відповідальність партій та громадських об’єднань
Issue Date: 2019
Издатель: Політикус
Библиографическое описание: УДК 321.01/02 Самуйлік М. М. Політична відповідальність громадянського суспільства та її гібридні деформації в сучасних умовах / М.М. Самуйлік // Політикус. – 2019. - № 3. - С. 50-54.
Аннотация: У статті надається теоретичний аналіз політичної відповідальності громадянського суспільства та розглядаються її гібридні деформації в сучасних мовах. Сьогоднішній Україні потрібна сильна державна влада, яка здатна вивести країну з війни, забезпечити економічну стабільність, зростання якості життя громадян та отримати міжнародний авторитет. Вирішення цієї проблеми не можливо без дієвого механізму політичної відповідальності суспільства. Його головними компонентами виступають держава, громадянське суспільство та індивіди, особистості. Провідною в цій системі є держава, але рівень її політичної відповідальності залежить від розвинутості та політичної відповідальності громадянського суспільства, можливості його суб’єктів позитивно впливати на функціонування держави, здійснювати контроль діяльності органів влади. Через слабкість громадянського суспільства, відсутність необхідного рівня політичної відповідальності не були створені структурні умови для класичної демократії. Це привело до гібридних деформацій української держави. Метою статті є розгляд політичної відповідальності громадянського суспільства та її гібридних деформацій в сучасних умовах. Для досягнення мети досліджено основні інститути політичної відповідальності громадянського суспільства та форми їх діяльності в сучасних умовах. Розкрити чинники впливу на рівень політичної відповідальності в Україні. Зазначено, що політична відповідальність громадянського суспільства – це консолідована відповідальність суб'єктів громадянського суспільства, що виникає в процесі їх діяльності пов'язаної з одержанням, розподілом, використанням, утриманням політичної влади, а також у зв'язку з виробленням і проведенням в життя політики, яка відображає прогресивні напрями, зміст і цілі розвитку суспільства. Визначено гібридні ч инники впливу на функціонування політичної відповідальності громадянського суспільства в Україні. Такими чинниками деформацій виступають: клановість і олігархізація політичної еліти, яка безпосередньо впливає на створення інститутів громадянського суспільства, що беруть найбільш активну участь у політичному житті країни; запровадження владою в життя в умовах України принципу «макіавеллізму», що діє і в системі політичної відповідальності; економічна криза; не сформованість середнього класу; надмірні особисті амбіції провідних політиків; наявна на сьогоднішній день зовнішньополітична загроза, яка надходить від Росії; відсутність необхідного рівня політичної культури, демократичних традицій. З’ясовано, що гібридні деформації політичної відповідальності громадянського суспільства загальмували його консолідацію, привели до кризи політичної влади. Без їх подолання не можливо створити структурні умови для класичної демократії.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/2455
Appears in Collections:Самуйлік Микола Миколайович

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Самуйлiк_Полiтикус.pdf446,61 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback